26 Haziran 2015

Bahar Okuma Şenliği'nde Neler Okudum?Üç ay süren Bahar Okuma Şenliği'nin sonuna geldik. İtiraf etmeliyim ki benim için zevkli bir deneyim olsa da yer yer sıkıldığım zamanlar oldu. Çünkü kitaplarımı okurken bir sonraki kitabı seçmek adetim değildir. Elimdeki kitabı bitirdiğimde karar veririm hangi kitabı okumak istediğime...Ancak 3 aylık kitaplarımı seçince sıkılgan bünyemi biraz rahatsız etti:) Bazı kategoriler oldukça eğlenceliydi. Örneğin hiç okumadığınız yazarlardan 4 kitap gibi... Bazı kategorilere kitap bulamadım Balkan Edebiyatı gibi...Ancak kitaplığımda uzun süre bekleyen kitapları "kategoriye uyuyor bu" bahanesiyle okumama vesile oldu bu etkinlik... Okuma şenliği boyunca kitap okuyan, kitap konuşan, kitap yorumu paylaşan, etkinliği düzenleyen Pinuccia başta olmak üzere hala blog okuyabilen siz sevgili izleyicilerime teşekkürlerimi sunarım:)


Uzun girizgahtan sonra ben neler okumuşum soldaki fotoğrafta  görülüyor. E fena değil bence:) Kitaplara  bakacak olursak...


2. Kategori (10 puan): Bir çizgi roman veya foto roman.

Puslu Kıtalar Atlası - İlban Ertem - 320 Sayfa


3. Kategori (10 puan): Bir iki kitabını okuyup külliyatını okumayı gönlünüzden geçirdiğiniz bir yazardan bir kitap.


Çocuk Neyi Neden Yapar ? - Adem Güneş - 208 Sayfa


4. Kategori (10 puan): 1001 kitap listesinden bir kitap.

Genç Werther'in Acıları - Johann Wolfgang Von Goethe - 126 Sayfa


5. Kategori (10 puan): Mizahi türde, eğlenceli bir kitap.

Fırat - Uğur Gürsoy - 60 Sayfa


6. Kategori (10 puan): Yasaklanmış bir kitap.


Cesur Yeni Dünya - Aldous Huxley - 333 Sayfa
8. Kategori (10 puan): İsminde bahar mevsimini çağrıştıran bir kelime geçen veya olayların bahar mevsiminde geçtiği bir kitap.

Sevgi Kamelyaları -Kimberly W. Holt - 264 Sayfa9. Kategori (10 puan): Bir yazarın tavsiye ettiği bir kitap.

Mrs Dalloway - Virginia Woolf (Perihan Mağden tavsiyesi)
11. Kategori (10 puan): Bir öykü kitabı.

Sevdalı Bulut - Nazım Hikmet, İhmal Amca, Sabahattin Ali, Aziz Nesin, Orhan Kemal - 63 Sayfa15. Kategori (10 puan): Biyografi/otobiyografi/anı türünde bir kitap.

Günlük Ritüeller / Büyük Eserlerin Yaratıcıları Nasıl Çalışır - Mason Currey - 240 Sayfa
16. Kategori (10 puan): Bir savaş romanı. (Fantastik savaşlar kapsam dışı)

İncir Kuşları - Sinan Akyüz - 328 Sayfa17. Kategori (10 puan): Çok uzun süredir okumaya niyetlenip okumayı sürekli ertelediğiniz bir kitap.

Ekim Yağmurları - Serdar Özkan - 206 Sayfa19.Kategori (Her bir kitap 10 puan, tüm kitaplar okunursa ekstradan 30 puan, toplam 60 puan): Aynı yazardan üç kitap. (Kitaplar aynı seriye ait olabilir).

Açlık Oyunları - Suzanne Collins - 384 Sayfa
Ateşi Yakalamak - Suzanne Collins - 407 Sayfa
Alaycı Kuş - Suzanne Collins - 416 Sayfa20. Kategori (Her bir kitap 10 puan, tüm kitaplar okunursa ekstradan 20 puan, toplamda 60 puan): Şimdiye kadar hiç kitabını okumadığınız dört yazardan birer kitap. Yazarların ikisi Türk, ikisi yabancı, ikisi kadın, ikisi erkek olmalı.

Haz- Seda Diker - 411 Sayfa
Allah Belanı Versin Brokoli - Onur Gökşen - 301 Sayfa
Yolun Sonundaki Okyanus -Neil Gaiman - 177 Sayfa
Paylaşılan Hayaller - Nora Roberts - 222 Sayfa21. Kategori (Her bir kitap 10 puan, tüm kitaplar okunursa ekstradan 40 puan, toplamda 80 puan): Karakterlerin bulundukları kitaba isim verdikleri dört kitap.

İskender - Elif Şafak - 448 Sayfa
Martin Eden - Jack London - 470 Sayfa
Ruhi Mücerret - Murat Menteş - 320 Sayfa
Danko'nun Yüreği - Maksim Gorki - 71 Sayfa22. Kategori (Her bir kitap 10 puan, tüm kitaplar okunursa ekstradan 40 puan, toplamda 80 puan): Kendinizin belirleyeceği bir temaya uyan dört kitap.

Elimde merak ettiğim çocuk kitapları vardı. Bu merakım Küçük Prens ve Küçük Kara Balık'ı okuyunca ortaya çıktı ben de bu kategoride 4 çocuk kitabı okudum..

Alice Harikalar Diyarında - Lewis Carroll - 143 Sayfa
Akıllı Pireler - Gülten Dayıoğlu - 127 Sayfa
Mavi Derinliklerdeki Sır -Cahit Uçuk - 180 Sayfa
Giyom Tell - Mario Giussani - 96 Sayfa


Eveet 3 ayın 455 puanla 11.sırada bitirmiş oldum...Siz neler okudunuz? Keyif aldınız mı? Yoksa etkinlikten haberiniz yok mu? Eğer öyleyse yaz okuma şenliği başladı bile buradan ulaşabilirsiniz.
SevgilerHiç yorum yok:

Yorum Gönder

Her türlü soru, eleştiri, isteğinizi, görüşünüzü lütfen hakaret içermeyen cümlelerle yazın. Seve seve hepsine cevap veriyorum...