3 Kasım 2012

Ayşenur Yazıcı' ya Cilt Bakımı Hakkında Sorularım ve Cevapları

Cilt bakımı ürünlerim bitmek üzere olduğu için yeni ürünler almak istiyordum ancak o kadar çok çeşitli ürün var ki insan neyin iyi geleceğini bilemiyor doğrusu. İçinde zararlı maddeler var mı cildime iyi gelir mi derken deneme tahtası oluyoruz. Bu yüzden biraz araştırmak istedim  ve daha önce de takip ettiğim Ayşenur Yazıcı nın sitesine daldım. Ayşenur Hanım ın yazılarına güveniyorum çünkü oldukça fazla ürün kullanmış ve cildine iyi bakan biri en başta. 
Yazılarını inceleyecek olursanız oldukça fazla ayrıntı var yani çok araştırma yapıyor bu konularda. Ben ürünlerin içindeki maddeleri çok incelemiyorum ancak inceleyenler arasında en titiz yorumları yapan kişilerden biri kendisi.
 Bir de ürün fiyatları hakkında samimi yorumları ve herhangi bir ürün markasına takılı kalmaması da benim güvenimi uyandırıyor açıkcası. Çünkü ünlü kişiler bu tür yazıları bir marka sponsorluğunda gerçekleşiyor genelde.
Neyse efendim ben bu yazılara dalıp çıkamıyorken gece yatınca rüya gördüm bi de:) Ayşenur Hanım çok iyi bir insan herkese yardım ediyor filan diye bir toplulukta konuşuluyordu. Ben de "Evet evet" filan diyordum :) Gülmeyin gerçekten gördüm. Eh hayırdır inşallah deyip mail attım kendisine ve 1 gün sonra cevap geldi :) Eh mutluyum huzurluyum... 
Şimdi mailini kes kopyala yapmıyorum biraz düzenleyerek resimleri linkleri göstererek aktarıyorum buraya çünkü sağolsun oldukça uzun bir mail yazmış ve aklına gelenleri ayrıntılı bir şekilde yazdığı için ürünleri sıraya koyarak başlıklandırarak daha kolay okunması için buraya o şekilde aktarıyorum. Sizin de benim gibi bir cildiniz varsa belki yararlanırsınız diye paylaşmak istiyorum. 


Sorum:
27 yaşındayım. Yanaklarım kuru sayılabilecek karma bir cilde sahibim  ve göz altımda kırışıklıklar nüksetmeye başladı.Yorgunluk zamanlarında artan göz altı morluklarım var.
Benim için nemlendirici, tonik, nemlendirici, göz kremi, gece kremi , maske,hatta serum olarak çok pahalı olmayan ürünlerden ne önerirsiniz?

Ayşenur Hanım ın Cevabı: 

13.cü romanımı yazmak için evde debeleniyorum.Ama yazan hanımlara da cevap vermeye çalışıyorum .Aslında ben bir romancıyım..  Ama kişisel bakım da araştırma kitaplarım da var :) Tv dışında hem sitemden hem özel yazan tüm hanımlara Kozmetik konusunda yardımcı olmaya çalışıyorum ve www.lilakutu.com kozmetik şirketine danışmanlık yapıyorum

 Elbette sizin şikayetçi olduğunuz “kuruya dönük karma cilt” için size önerimi yazacağım ama yine de size  Acil Cilt Bakımı Rehberi adlı kitabımı ekte E KİTAP olarak yolluyorum. Bu kitabı Tekin Acar mağazaları için yazmıştım… 20.000 Adet 2 ayda tükendi. Bir daha da basım yapmadık… 
Tüm ailenize ve size kendi ürünlerinizi seçme bilgisi veriyor. Böylece bir dahaki seçiminizi kendiniz yapabilirsiniz.
Bu rehber, Kuru,siyah noktalı,kırışık cilt veya karma cilt neden olur ve DOĞRU kozmetiği nasıl seçebilirsiniz yol gösteriyor.Böylece 27 yaşında bile, BAŞKALARININ SATMAYA KALKIŞTIĞI kozmetikleri değil, sizin için DOĞRU olan kozmetiği kendi öz iradeniz ve bilginizle seçebilirsiniz. 
T bölgesi daha kalın ve salgı bezleri daha yoğun bölge olduğundan herkeste daha yağlıcadır. Ama gözenekler açık değilse, siyah nokta yoksa cildinize karma veya yağlı dememelisiniz.

 Size ilk tavsiyem: 

Makyajınızı (makyaj yapın yapmayın) her akşam Bioderma’nın Sensibio H2O adlı suyu ile temizleyin.En saf ve kimyasal içermeyen 2 temizleyiciden biri bu. Sensibio H20 durulama da gerektirmez, tonik de gerektirmez…Derinin temizlerken yağ/su dengesini asla bozmaz. Su yağ dengesi doğru tutulursa da sağlıklı kalır savunmasını düzgün yapar. Karma yapısı da gayet iyi, zamanla düzenlenmiş olur.(Eczaneden alabilirsiniz) Ucuzdur. Size 39 liralık şişe 3-4 ay gider. Ayda 10 tl de temizlik için fazla sayılmaz.:) 
 Önce temizleyicinizi iyi seçin ve DİSİPLİNLE her sabah ve akşam deriyi kremden önce bununla silin Sizin cildiniz kuru cilt. Çünkü kazıyıcı kimyasallı kozmetik kullanımı ve bilhassa sabun içeren temizleyicilerle yüzü yıkamak ciltleri bu hale getirebiliyor.
 

Tonik: 
 
Tonik olarak hem ucuz hem içeriği iyi bu toniği kullanabilirsiniz. Ama sakın gülsuyu kullanmayın iyice kurutur.
Detaylar İçin Tık


 
T bölgesi böylece, normale dönmek için adım atmış olur 


Nemlendirici: 
 
 Sabah akşam mutlaka nemlendirici krem sürmelisiniz ki kuruluğu yapan ve bozulmuş yağ/su dengesi yeniden inşa edilebilsin.Yüzünüzde ton farklılıkları veya hafif lekelenmeler de varsa bu nemlendiriciden memnun kalırsınız.
Neostrata Matrix krem spf de var:
Detaylar İçin Tık
 

Lekelenme yok ise Aveseena markasının Mineral sea day kremi ve China doll gece kremi hem içerik hem kalite olarak çok iyi kremlerdir.

Detaylar İçin Tık
Detaylar İçin Tık

(Öylesine Biri: Bu ürünlerin methini çokca okumuştum. İşte bu ürünleri kullananlardan kozmetikdeneyimleri'nin yazısı için TIK Bakımlıyım Bakımlısın Bakımlı nın yazısı için TIK )

Fiyatları da çok makuldur ve yeni bir markadır.(ABD)Güvenerek kullanabiliriniz.
Bahsettiğiniz “kuruluk”, savunmasız ciltlerin ve YETERLİ KORUYUCU KREM KULLANMAMIŞ ciltlerin oluşturduğu bir sorun!.Daha da ilerlememesi için nemlendiricisiz çıkmayın. 
Sıcak banyo yapmayın,kışın soğuk havalarda MUTLAKA kremsiz sokağa çıkmayın.Isı farklılıkları daha da hassasiyeti artırır ve kılcal damarları çoğaltır .

Kışın çok soğuk günlerde eğer daha zengin bir krem isterseniz –ki ihtiyacınız olabilir- Living NATURE’un ödüllü yağından kremlerinizin içine 2 damla katarak zenginleştirebilirsiniz. (bakmayın night dediğine gündüz nemlendiricinin de içine katılabilir gerek duyulursa)
Hem kuruluktan dolayı oluşabilecek çizgilenmeyi engeller hem besler hem hücre aktivasyonunu sağlar.
Detaylar İçin Tık ve Tık2
 
Sizin yaşınız genç. Hücreler hala sıkı bir tempoda yeniliyorlar. Ama savunmasız bırakırsanız deriyi, zamanla kırmızı kılcal damarlar gelişebilir.Bunun olmaması elinizde. Çünkü korumazsanız bebek bile ölür! Sadece temizlemek ve altını değiştirip beslemek bir bebeğin yaşamasına yetmez.Düzenli kullanın ama lütfen..

 
Siyah Nokta Temizleme:
 Siyah noktaların %100 oluşumunu kesmeyi ve kuru cilt bakımını ne olur dikkatli okuyun.  Siyah nokta temizleme videom aşağıda:


Bu siyah nokta temizleme maskesi tüm gözeneklerin içindeki birikmiş siyah kirleri temizler. Sadece T bölgenize bile yapsanız, gözenek içindeki yağla birleşmiş ve salgının dışarı çıkmasını engelleyen “tıkaçları” açar. Ardından tüm yüzü tonikleyip nemlendirici sürmeyi unutmayın ki derinin PH dengesi yeniden inşa için 6 saat savunmasız kalmasın.Yukarıdaki siyah noktaları temizleme maskesini T bölgesine de sadece uygulayabilirsiniz. Siyah nokta olmasa bile, gözenek içindeki fazla yağ salgısını gayet iyi kirlerle beraber çıkarır.

Ardından bir maske uygularsanız deri daha diri olacaktır.


Maske:
Raen Termal maske de bu iş için kullandığım en iyi maskelerden biridir. killi maskeler yağlı ve karma ciltlere iyidir. Kuru deri kille daha da kurur.
Detaylar İçin Tık
 
Göz Çevresi Kremi:
 
Göz çevresindeki kırışık oluşması yaşınız genç olmasına rağmen yorgunluktandır. Lütfen sabah ve akşam nemlendiricinizi sürdükten sonra göz çevresi kreminizi de sürün.
Nonique markasının organik sertifikalı ürünleri gayet iyidir, sistemli kullandığınızda kurulukla beraber  kırışıkların da gittiğini görürsünüz.
Fiyatı da tanıtım aşamasında olduklarından çok makul:

Detaylar İçin Tık ve Tık2


 
Göz altı morluklarının iyileşmesini göz kremi de destekler iyileşmesini ama bu yazıma da göz atın lütfen.Size uzun uzun yazmayayım…açıklaması var:
Göz altı bakımı yazısı için TIK


Kullanılan Ürünlerin İçeriklerinde Zaralı Maddeler Olup Olmadığını Belirlemek İçin İnternet Sitesi:

 1)www.cosdna.com (Ayşenur Hanım'ın güncellemesine göre site güvenlirliğini yitirmiş durumdadır.)
Lancome, Estte,L’Oreal, Avon, hatta uzun süre (5 yıl) teknik müdürlüğünü yaptığım Christian Dior bile zehirli içerik dolu. Kimyasallar derinin PH dengesini bozduğu gibi uzun süreli kullanımda kan dolaşımına katılarak organlarda depolanan minik zehir küpleri haline dönüşüyorlar.
Lütfen içeriğine bakarak ürün alın.
Mesela bakın lancome’un bir ürününde kaç çeşit paraben var
Sarılar tahriş eden maddeler kırmızılar zehir!
Çoğu dermokozmetikte de kimyasal var ama metabolizmada depolanacak olanlar ayrı ter ve idrarla atılanlar başka.
Bu sebeple sizin -hele hele kuru cildinize- içeriğine bakmadan ürün almamanız gerekiyor. 
  

Diğer almak istediğiniz ürünler oldukça  da kitabı okuduktan sonra bu siteye bakarak alın.Bu  sitede kırmızı olanlar zehirli içerik demektir. Sarılar = tahriş yapabilir, yeşiller ise güvenli demektir..


 SONUÇ: 

Geri dönüp baktım şöyle bir yuvarlak hesap yaptım bu ürünlere vereceğiniz para LANCOME’a verdiğinizin yarısı kadar olacak..
Ama inanın verimi daha iyi olacaktır..

Sevgilerle
Ayşenur
  

Öylesine Biri'nin Notu: Saat 3 e kadar düzenlemek için uğraştım ama bence şahane bir post oldu:) 
Lila kutu sitesinin reklamını yapmış gibi olmıyayım diye ürünlerin fotoğraflarını ve başka sitelerin linklerini de verdim bulabildiğim kadarıyla. Kendisi lilakutu ya danışmanlık yaptığı için o sitedeki ürünler zaten onun danışmanlığıyla satılıyor sanırım. Ben kendisine güveniyorum dediğim gibi ve bu bilgiler için çok teşekkür ediyorum:)
Umarım beğenmişsinizdir...
Sevgiler 

NOT: AYŞENUR YAZICI NIN CİLT BAKIMI HAKKINDAKİ E-KİTABINI İNDİRMEK İÇİN ŞURAYA TIKLAYIN LÜTFEN.

172 yorum:

 1. Ben de e-kitaba göz atmak isterim, ellerine sağlık.

  asabibakire@hotmail.com

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bende merak ettim bilgiler icintesekkurler ayrica. Ozguntrde@gmail.com

   Sil
  2. Rica ederim gönderdim

   Sil
  3. e kitaptan banada göndereilir misiniz dilekbayrm@gmail.com

   Sil
  4. Rica etsem banada gönderirmisiniz e kitabı

   Sil
 2. ben de istiyorum , eğer zahmet olmaz ise:))
  Eylemkerem01@gmasil.com

  YanıtlayınSil
 3. yararlı bir post olmuş, teşekkür ederim. bu kitabı bana da gönderir misin? :)
  cileklisut_200@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 4. Çok şekersiiin..Öperim güzel gölerinden. Ayşenur

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. :) Çok teşekkür ederim. Sevgiler Ayşenur Hanım

   Sil
 5. Benim de maalesef cildim kurudu son birkaç yıldır sanırım az önce öğrendim ki sebebi kil maskesi :(

  Ben de alabilir miyim e-kitabı: karaca.nihan@yahoo.com

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet canım birçok yanlış yaptığım şey varmış benim de. Gönderdim cnm kitabı

   Sil
 6. Beğenmek ne kelime bayıldım) Ellerine sağlık. Buradan Ayşenur Hanıma önerileri için, sana da bu bilgileri düzenlediğin ve paylaştığın için sonsuz teşekkür ediyorum. E-mail adresim inferidii@gmail.com. Kitabı bana da gönderir misin? Güssel bir Pazar günü dilerim:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim çok incesin:) Gönderdim kitabı da. İyi Pazarlar sana da

   Sil
  2. çok teşekkürler:)

   Sil
 7. Süper bi post olmuş zahmet olmazsa bende isterim kitabı:))
  Mail adresim: tully_tati@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 8. Gerçekten çok faydalı bir post olmuş. Ben de o e-booktan istiyorum,acilen acil bakıma ihtiyacım olabilir:)
  bohemienne_me@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 9. bu kadına bayılıyorum :)
  e-book'u bende alabilir miyim, teşekkürler şimdiden :)
  m.e.coskntuna@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 10. Merhaba, epey uğraşmışsınız ama oldukça faydalı bir yazı olmuş, elinize sağlık. E kitabı bana da gönderir misiniz? Hoşçakalın
  filizpink@gmail.com

  YanıtlayınSil
 11. ama cok pahaLı urunlEr yav goz kremı arıyorum bende sımdılık garnıerın rol onunu alıcam nemlendırmesı guzel dıyorlAr ama bu tarz ürünlEri ancak biR işim olduğunda alabilirim (:

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. hepsinin fiyatına bakmadım şu ana ama göz kremi sebamed le aynı fiyat hemen hemen.

   Sil
  2. hmm genelı mrka olrk blıyorum ama bıze pahalı kendılerı ucuz alıyordur ama ulkelerınde abartıyorlar ısde orda mıllete deger verılıyor raht ettırmek ıcın burada tam tersı ısde ...

   Sil
  3. Özellikle makyaj ürünlerinde o fahiş fiyat çok burada. Kozmetik yasağı kalksa da yurtdışından sipariş versek ama pek kalkacağa benzemiyor

   Sil
  4. aynen ya dıger turlüde kargo parası var ama netten alısverıse karsıyım ayakkabı ve kozmetık knusunda denemem gormem lazım .. en ıyısı bızzat ulkeye gıdıp almak ツ

   Sil
 12. Keyifle okudum yazını tabi sorunda belirttiğin cilt tipine sahip olduğum içinde ayrı bi dikkatimi çekti. ayşegül hanımın kitabını bana da mail atarsan çok sevinirim. ayse_senturk35@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 13. Merhaba!
  Uzun zamandır bu kitabı arıyordum.Ben de rica edebilir miyim?
  kitapkurduyumben@gmail.com

  YanıtlayınSil
 14. Selamlar bende arastirma asamasindayim. Kitaba bakmak isterim ,gonderirseniz sevinirim. Tesekkurler simdiden. elvanhobi@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 15. ben de istiyorum kitabı, post güzel bu arada ama ben de bakayım cildim cok yorgun görünüyor.

  bulutlusut @ gmail

  YanıtlayınSil
 16. zahmet olmaz ise e kitabı bende rica edeceğim

  hayatincoptenekesi@hotmail.com.tr

  YanıtlayınSil
 17. Aysenur Yazici'nin kitabini bana da gonderebilirseniz cok sevinirim.
  nanemitlimon@gmail.com

  Simdiden tesekkurler

  YanıtlayınSil
 18. şimdi ben de istemezsem vallahi aklım kalır. sevgilerimle.

  melike.ercan@gmail.com

  YanıtlayınSil
 19. Çok faydalı bir paylaşım olmuş. Teşekkürler. e-kitabı bana da gönderebilirseniz çok sevinirim. yesimgursoy@gmail.com

  YanıtlayınSil
 20. ayy bende istiyorum bendee:) cqdm_@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 21. aysenur ablacm bi sorum olucaktı.alıcagm ürünün içerigi temiz mi diye seni dinledm cosdna.com a baktım dedigin gibi.ama o tabloda anlamadgm şeyler var.yeşil iyi kırmızı zararlı demek onu anladm ama acne sütununda 0 1 2 seklınde rakamlar var.bu ne demek oluo acaba 0sa zararsız 2yse zararlı mı oluyo acaba?bide bazı satırlarda yesil bı kutucuk bazılarnda ıkı kutucuk boyalı.bunu da anlamadm:( fondoten ve kapatıcı alıcam da..malum alınca bı dha geride verilmiyo kozmetık urunleri sana bi danısıyımdedim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

   Sil
  2. Sevgili adsız. Ayşenur Hanım benim mailime karşılık olarak bu bilgileri verdi ve ben de düzenleyip buraya koydum. O yüzden kendisi buradan size cevap veremeyecektir ancak mail adresinizi yollarsanız size ekitabını gönderebilirim belki yardımcı olur.

   Sil
 22. Merhaba,

  faydali bilgiler ve Aysenur Hanim ile iletisiminizi paylastiginiz icin tesekkurler, kitabi ben de rica edebilir miyim?
  camurlaoyna@gmail.com


  selamlar

  YanıtlayınSil
 23. paylasimlariniz icin tesekkurler.bana da gonderebilir misiniz.
  acerfatma@mynet.com
  Sevgiler

  YanıtlayınSil
 24. banada gönderirseniz çok mutlu olucam :) a.karaman0906@gmail.com
  teşekkürleeer :)

  YanıtlayınSil
 25. merhabalar banada gönderirseniz çok sevinirim:)ulfet1977@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 26. Selamlar kitabı bana da mail atar mısınız?Teşekkürler. wmelike@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 27. merhaba , faydalı bir yazı olmuş , elinize sağlık .. mümkünse Aysenur Hanımın kitabını ben de istiyorum .. seda_brgc@hotmail.com
  teşekkürler şimdiden ..

  YanıtlayınSil
 28. Yazınız çok aydınlatıcı banada Ayşenur hanımın kitabını yollayabilirmisiniz Filizeken69@gmail.com teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 29. Cok faydali bir yazı olmuş ; teşekkürler.
  e-book'u bana da yollayabilirseniz sevinirim. lilyallenn[at]hotmail.com

  YanıtlayınSil
 30. Merhaba, çok faydalı bir yazı olmuş. e-kitabı bana da gönderebilir misiniz.şimdiden teşekkürler...
  evimbenimatolyem@gmail.com

  YanıtlayınSil
 31. e-kitap gönderebilir misiniz? teşekkürler...
  srsnmz@windowslive.com

  YanıtlayınSil
 32. e-kitap gönderebilir misiniz?
  esrasonmezkula@gmail.com

  YanıtlayınSil
 33. Son yorum sahiplerine de gönderdim.İyi okumalar

  YanıtlayınSil
 34. Merhaba Ayşenur hanım bende bilgilerinizden faydalanmak istiyorum.
  banada e- kitap gönderebilirmisiniz? teşekür ederim. dogu404@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 35. Merhaba Ayşenur hanımın e-kitabını bana da gönderebilir misiniz?Teşekkürler.. matilda06@gmail.com

  YanıtlayınSil
 36. merhaba sitenizi tesadüfen keşfettim e.kitaptan bana da gönderirseniz çok memnun olurum teşekkürler nurten-gunay@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 37. selamlar e kitaptan bende istiyorum mümkünse sevgiler... dolunayhandan@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 38. şahane bilgiler. Karma cildime uygun bir tonik ariyorum ben de cok uzun zamandir. Faydasini gordum simdiden :) e-booku da rica edebilir miyim :) damlaygun@gmail.com tesekkurler

  YanıtlayınSil
 39. Son yorum sahiplerine de gönderdim.İyi okumalar

  YanıtlayınSil
 40. Harika bir yazı olmuş. Lütfen e kitabı bana da yollar mısınız? Çok acil ürün almam gerek. Şimdiden teşekkürler. ozlem_uysal_79@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 41. mail adresimi versem kitabı bana da gönderebilir misin şimdiden çok sağol:) glhsss@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 42. merhaba ben de yazınızı okudum ve çok faydalı buldum.Rica etsem ayşenur hanımın e-kitabını bana da yollar mısınız.sadprincess_18@hotmail.com şimdiden teşekkürler

  YanıtlayınSil
 43. merhaba kitabı bana da yollarsanız çok memnun olurum
  misstarif@gmail.com

  YanıtlayınSil
 44. merhaba.kitabı banada gönderirseniz cok memnun olurum.teşekkür ederim.akbelay@yahoo.com

  YanıtlayınSil
 45. Merhabalar :-)Banada kitabi yollarsaniz cok sevinirim. zelal.06@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 46. merhaba kitabı bende istiyorum gönderirseniz çok mutlu olrum :) esmerm-.-@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 47. Son yorum sahiplerine de kitabı gönderdim herkese iyi okumalar

  YanıtlayınSil
 48. Merhaba, kitabı bana da gönderebilir misiniz? Yorduk sizi baya kusura bakmayın :) Şimdiden teşekkürler
  busebrs@gmail.com

  YanıtlayınSil
 49. merhabalar,bana da kitabi gonderbilir misiniz?simdiden tesekkurler..hsyndamar@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 50. Merhabalar.Ben de kitaptan yararlanmak isterim.
  meryemolkun@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 51. Merhaba, Aysenur Hanim'a ben de gectigimiz aylarda cildimle ilgili hangi urunleri kullanmaliyim diye mail atmistim be gercekten 2-3 gun icinde cok detayli bir cevap geldi, mutlu oldum..

  Size gondermis oldugu kitabi bana da gonderebilirseniz sevinirim. nevin.ozturk@keoic.com

  YanıtlayınSil
 52. Faydalı bir paylaşım olmuş teşekkür ederim,kitabı bana da gönderirseniz çok sevinirim whatapityforme@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 53. Son yorum sahiplerine de kitabı gönderdim. İyi okumalar

  YanıtlayınSil
 54. Bilgiler icin cok tesekkürler...
  kitabi banada gönderebilirmisin rica etsem
  c.a.d.i.y.a.s.i@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 55. ben 51 yaşındayım bende itiyorummmmmmmmmmmm mümkünse:)))

  YanıtlayınSil
 56. zahmet olmazsa o kitabı bende istiyorum.lütfeeen.
  coffe_honey@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 57. Yazinizin cok faydasini gordum ve kitabi dahada merak ettim rica etsem banada gonderirmisiniz? av.cigdemturgut@gmail.com

  YanıtlayınSil
 58. Mumkunse banada gonderirmisiniz kitabi av.cigdemturgut@gmail.com

  YanıtlayınSil
 59. Merhabalar. Çok faydalı bir yazı olmuş Emeğinize sağlık. Kitabı bana da gönderebilirseniz çok memnun olurum. buketcelik@gmail.com

  YanıtlayınSil
 60. Merhaba. Böyle bilgileri bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim. kitabı bana da gönderebilirseniz sevinirim . mineerdil91@gmail.com

  YanıtlayınSil
 61. bana da gönderir misiniz? cigdem55105@hotmail.com
  teşekkürler...

  YanıtlayınSil
 62. Bana da yollarsanız çoook sevinirim
  Mail adresim:
  ygt.uni@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 63. bana da gönderir misiniz kitabı kubra_denizci@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 64. Bana da yollar mısınız kitabı? kubra_denizci@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 65. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 66. Merhaba, paylasiminiz ici cok tesekkur ederim. Kitabi bana da gonderirseniz cok sevinirim. Ozgesgtrk@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 67. E- kitab ı buraya yüklemeyi başarırsam buradan ulaşabileceksiniz. Bunun dışında artık mail yoluyla e kitap gönderimi yapmayacağım. Anlayışınız için teşekkürler
  Sevgiler

  YanıtlayınSil
 68. Son yorum sahiplerine de gönderdim

  YanıtlayınSil
 69. Merhaba,paylaşımınız için çok teşekkürler.Benim de aynı konuda cilt problemim var,kitabı bana da gönderirseniz sevinirim:)
  aysegul.etli@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 70. Çok güzel bir yazı olmuş, uğraştığınıza değmiş. Teşekkürler. Kitabın içeriğinden yararlanmak isterim. Sevgiler.
  elifhelper@gmail.com

  YanıtlayınSil
 71. Bana da yollarmısınızzz:) akocak@bilgibirikim.com

  YanıtlayınSil
 72. İyi geceler bu bilgileri paylastigin icin cok tesekkurler :) banada kitabi gonderebilirmisin ozge.dmn@windowslive.com

  YanıtlayınSil
 73. merhaba, rica etsem kitaptan bana da yollarmısınız :)) teşekkürler

  YanıtlayınSil
 74. banada yollayabilirmisiniz acaba e kitabı çünkü kitabın kendisini aradım bulamadım. email adresim feridebenna97@gmail.com

  YanıtlayınSil
 75. melek güngör
  merhaba bilgiler gerçekten açıklayıcı ve anlaşılır emeğinize değmiş ayşenur hanımın sitesinde bir problem var sanırım ona şu günlerde ulaşmak hayli zorr neyse rica etsem e-kitabı bana da gönderebilir misiniz?? melek.1277@hotmail.com teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 76. Ben de bu kitabı arıyordum rica etsem bana da gönderebilir misin? khewsehr@gmail.com şimdiden teşekkürler

  YanıtlayınSil
 77. Hala kitabi gonderiyor musunuz?mumkunse bana da gonderir misiniz? bergun03@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 78. Merhaba. Paylasim icin tesekkurler. Kitabi gonderebilirseniz cok sevinirim. senaersan@gmail.com

  YanıtlayınSil
 79. Merhaba,Ayşenur hanımı dikkatle takip ediyorum .Rica etsem kitabı banada gönderirmisiniz .Sevgiler mail :nuranertuna@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 80. merhaba rica etsem aysenur hanımın kitabını yollar mısın :) bu arada yazı cok verimli olmuş tesekkürler selooo_27@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 81. Canim banada yollar misin :) makyajdenemeleri@gmail.com

  YanıtlayınSil
 82. merhaba, rica etsem e-kitabı bana da gönderebilir misiniz:?

  pskasli@gmail.com

  YanıtlayınSil
 83. Yorulmuşsun ama değimiş, çok güzel yararlı bir post olmuş valla :) çok saol ben de bu aralar arayışta olduğum için iyi geldi. İçeriği doğal ve nemlendirip temizlerken aynı zamanda içinde cilde iyi gelecek vitamindi bitkiydi vs istiyorum ürünlerimde. Arayışlara devam :) Huiles Baumes bu aralar favorim ;)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim cnm. Yararli olmasina sevindm. O markaya goz atiim ben de. Arayisa devam;)

   Sil
 84. Öncelikle yazınız ve paylaşımınız için teşekkürler. Ben de karma bir cilde sahibim ve bununla ilgili doğal ürünler ararken yazınızı buldum. Ben genellikle kendimin yapabileceği kremler arıyorum ancak Ayşenur Yazıcı'nın önerdiği temizleyiciler ya da krem dışındaki diğer ürünleri deneyebileceğimi düşünüyorum. Bilmiyorum kitabı hala yolluyor musunuz ama eğer öyleyse yollayabilirseniz memnun olurum. efsun12@gmail.com Sevgiler

  YanıtlayınSil
 85. SON YORUM SAHİPLERİNE DE E KİTAP I GÖNDERDİM ANCAK BUNDAN SONRA YAZININ SONUNDAKİ NOTUM GEÇERLİDİR. TEŞEKKÜRLER

  YanıtlayınSil
 86. Lutfen bana da gonderir misiniz Allah rizasi icin..
  city_gi_rl@yahoo.com
  Lutfen..

  YanıtlayınSil
 87. Merhaba, bana da e-kitabı gönderebilir misiniz?Şimdiden ok teşekkürler :)
  elifakcy@gmail.com

  YanıtlayınSil
 88. Merhaba, blogunuzda okuyan hanımlar bana mail atıyor e-kitap için:) Sağolsunlar.Hepsine yolladım ama en sonunda baktım başa çıkamıyorum, web sayfamın açılışına ücretsiz indirilebilecek şekilde koydum.Tıklayıp indirebilirler...Yani mail atmalarına gerek yok. www.aysenuryazici.com sayfasında var rehber...Duyurunuzda bunu eklerseniz daha pratik yardım etmiş olacağız siz de ben de... :)
  Sevgilerle

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. :)) Evet gerçekten yoğun bir ilgi oldu hemen koyuyorum linki teşekkürler:)

   Sil
 89. yazıyı çok beğendim.. kitabı bende merak ettim yollar mısınız? this_is_my_old_world@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 90. Ayşe hnm selamlar sizinle bir konuda görüşmek istiyorum iş amaçlı
  eposta adresinizi bulamadım
  ?
  mehmet yılmaz

  YanıtlayınSil
 91. Bu blog Ayşenur Yazıcı ya ait değildir. Kendisine ait web sitesinden ulaşabilirsiniz

  YanıtlayınSil
 92. Çok güzel bir blog yeni keşfettim tam bana göre Cilt bakımı konuları var.

  YanıtlayınSil
 93. Ayşenur hanım merabalar,bloğunuz henüz keşfettim,öyle mutlu ve heyecanlıyım ki...tam da cildim konusundaki sorunları kafama fazlasıyla takmaya başladığım bir dönemde sizi bulmak ne büyük bir şans...ama yeni ve acemi olduğum için e kitaba nasıl ulaşabileceğimi bilemiyorum bulunduğum şehirde temin etmem imkansız sanırım bulamam,ama o kitaba da fazlasıyla ihtiyacım var,lütfen yardım,şimdiden teşekkürler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu blog Aysenur Hanim a ait degildir. Sadece kendisi sorularimi yanitladi ben de onu yayinladim.

   Sil
 94. blogla henüz tanıştım,ne kadar bize özel bir blog,emeği geçen herkese teşekkürler...

  YanıtlayınSil
 95. benim cilt tipinde seninki gibi lütfen bana da e kitabı yollarmısın
  ugurlu.ali@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 96. Merhaba bende cildimde bir çok sorunlar yaşadım dönem dönem bir çok ürün kullanmama rağmen istediğim etki ve yararı alamadım .Taki instagramda Bülent Ertunç diye bir beyle tanışana kadar.Kendisi kişinin özelliklerine göre kişiye özel olarak bakım ürünleri hazırlıyor.Ürünler hakikaten mükemmel etki gösteriyor fakat asıl önemli olan doğal ürünler olması.Kendisi biraz ters bir adam öyle herkese hazırlamıyor bazen hazırladığı ürünü düzenli kullanmayana kızıyor fakat benim cildimde emeği büyük.
  Neyse bende bu e-kitaptan isterim mümkünse bende okuyup incelemek istiyorum banada gönderebilirmisiniz?.Şimdiden teşekkür ederim .

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yazının en altında link bıraktım oradan bakabilirsiniz

   Sil
 97. E kitabı bana da gönderebilir misiniz ?
  hayriyealkis22@hotmail.com

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yazının en altında link bıraktım oradan bakabilirsiniz

   Sil
 98. Bana da e kitabı gönderebilir misiniz

  YanıtlayınSil
 99. Selam şu kitabı bende çok merak ettim bana da gönderir misiniz?🤗

  YanıtlayınSil
 100. kitabı paylaştığınız için teşekkürler

  YanıtlayınSil
 101. e kitabı banada gönderebilir misiniz acaba ? şimdiden teşekkürler :)

  YanıtlayınSil
 102. buarada mail adresım suretencan@gmail.com

  YanıtlayınSil
 103. Güzel kız, www.cosdna.com adresi Çinlilerin eline geçtiğinden beri güvenilirliğini yitirmiş durumdadır. (parabeni sarı olarak işaretliyorlar yani o derecede) ewg sitesi güvenli artık ...Bu yazı sanırım 2-3 yıllık aradan epey zaman geçmiş..Tesadüfen düşünce bir iki satır yazayım dedim. Sevgilerle Ayşenur Yazıcı (aysenur@aysenuryazici.com)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bilgilendirme için teşekkürler Ayşenur Hanım öpüyorum

   Sil
 104. E kitap ı banada gönderebilirmisiniz acaba:)

  YanıtlayınSil
 105. E kitabı bana da gönderebilir misiniz çok merak ettim teşekkür ederim şimdiden

  YanıtlayınSil
 106. Merhaba, ben çok kuru cildim için yeni keşfim olan Baobab yağını doğrudan cildime uyguluyorum. DOA Kozmetikten alıyorum. Yorumunuz nedir acaba hem bu yağ ile ilgili hem de DOA yla ilgili

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ayşegül Hanım a soruyorsanız internet sitesinden sormanız gerekir. Bana soruyorsanız DOA nın sadece şampuan ve saç kremini kullanmış ve çok memnun kalmamıştım

   Sil
  2. Saf yağları direkt yüze sürmek derinin gerginliğini alabilir ama zamanla gözeneklarin açılmasına sebep olabilir. Çok kuru ciltlerin su tutma kapasitesi azalmıştır.Yağ değil, su da yüklemek gerekir ve bunu en iyi yapan hyalüronik asit içeren serumlardır. Ctrene markasının bir tane var içeriği de çok iyi. Önce serum, üzeri,ne kuru ciltler için krem uygulayın. Ve en önemlisi kuru cildin baş düşmanı sabun içerikli temizleyicilerden uzak durunuz. Sodium Laureth Sulfate isimli köpürtücü kimyasal olmayan jeller veya en iyisi misel su ile sabah akşam temizleyiniz. Sevgilerle Ayşenur

   Sil
 107. muhteşem bir marka gerçekten

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. linke tikladim ama icerige ulasilmiyor diyor.banada atar misiniz? simdiden tesekkur ederim.

   Sil
 108. MERHABA
  AYŞENUR HANIMIN E KITABINI BANADA MAİL ATARMISINIZ.VERDİĞİNİZ LİNK HATA VERİYOR.
  TEŞEKKÜRLER
  ayseozer@gmail.com

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ayşegül Hanım ın linki evet bozuk sanırım kaldırmış. Lilakutu dan ayrılmış maille de ulaşamadım kendisine

   Sil
  2. Merhaba, sitemi yeniledim :) Kusura bakmayın ulaşılamaz oldu birkaç gün. Şimdi çalışıyor :) Soru sorma yeri bile açıldı. Sevgilerle
   Ayşenur Yazıcı

   Sil
 109. Benim yüzüm banyodan sonra ikinci gün pul pul oluyor dökülüyor kaş diplerimde de var bu durum acaba hangi bakımı cildime uygularsam hem bakim yapıp hem de cildime zarar vermem

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. sanırım kuruluktan kaynaklı bir sorum serum ve nemlendiriciyle problemi çözersiniz gibi geliyor ama tabi ki uzmana danışmanızda fayda var

   Sil
 110. sweet_angel_b90@hotmail.com adresine de atarsanız çok sevinirim çok merak ediyorum kitabı,rica etsem yollayabilir misiniz?:)

  YanıtlayınSil
 111. Ayşenur hanımı uzun süredir takip ediyorum.Açıkçası söyleşi çok güzel olmuş ve çok güzel kaleme almışsınız tebrik ederim.Yıllardır cildimde bitmek bilmeyen yağ butonlarım ve sivilce sorunun ile buna bağlı olarak izler kalıyordu.Yıllarca kullanmadığım ürün kalmadı heleki maskelerden belkide kullanmadığım uygulamadığım maske kalmadı.Sürekli olarak kullandığım ürünler cildimi iyice yıpratmıştı artık ne yapacağımı bilmez bir duruma gelmiştim ki bir gün D&R dan Gizem Özdillinin Aşkın lezzeti isimli kitabımı aldım evde okurken kitapta Aktar köşesi bölümünde Bülent Ertunç isimli bir aktarın evde yapılabilecek cilt bakımı uygulamarını okudum .Ertesi gün hemen bir tanesini uyguladım maskede toz jelatin,kil ve toz karanfil kullanılıyordu baktım ertesi gün cildimde sivilceler sönmeye başladığı gibi butonlarda hafif ufalmalar başlayınca ben bu adamı bulmalıyım dedim.Araştırdım ve instagramda Bülent Ertunç beyi buldum birde ne göreyim Bülent Beyin bir çok ünlünün saç,cilt,kaş,kirpik vücut bakımları için ürünler hazırladığını gördüm.Neyse kendisi ile iletişime geçtim hemen cildimin fotoğraflarını istedi hatta kendi kendime fotoğraftan nasıl olacak diye.Daha sonrasında bana özel tonik,krem,serum ve maske hazırladı (tabi hazırlatmak için epey bir zahmet çektim çünkü kendisi farklı biraz herkese ürün hazırlamıyor kullanmayacaksanız beni yormayın diyor)ve ben ürünleri kullanmaya başladım cildimde hiç bir sorunum kalmadı çok şükür.Asıl önemli olması yaptığı ürünler hep doğal.Örneğin maskem bal,arı sütü ve propolis karışımı yani oturup yiyesi geliyor insanın:)2 yıldır düzenli olarak kendisinden ürünler alıyorum saçımdaki soruna kadar sağolsun hepsini çözdü.Birde üşenmeden her sorumuza cevap veriyor bazen dişim ağrıdğında yazıyorum whatsapp tan hemen evde ne var diye sorup evdeki erzaklar ile birşeyler yaptırıyor .
  Bu arada link çalışmıyor sanırım

  YanıtlayınSil
 112. Kitabı bana da yollar mısınız?

  YanıtlayınSil
 113. Meraba ayşenur hanım ben dermoroller iğne almayı düşünüyorum cildimde gözenek hamilelikte oluşan kahverengi lekeler ve karnımdaki çatlaklar için tavisiyelerinizi rica ediyorum videolarınızda ozonlaps serum ve palabs hidrolik asitten bahsetmişssin dermorollerle onlarımı kullanmalıyım yoksa başka bişeymi önerirsiniz şimdiden tşk eder ve başarılarınızın devamını dilerim

  YanıtlayınSil
 114. Bende e kitap'tan istiyorum .Sizi çok seviyorum .Teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 115. nur_ak57@hotmail.com e kitap için mail adresim teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 116. MErhaba e kitabınızı bende riza edebilir miyim :) ozgeozcelikli26@gmail.com

  YanıtlayınSil

Her türlü soru, eleştiri, isteğinizi, görüşünüzü lütfen hakaret içermeyen cümlelerle yazın. Seve seve hepsine cevap veriyorum...