2 Eylül 2013

Dove Saç Dökülmesine Karşı Bakım Serisi

Dove un saç dökülmelerine karşı olan setini denemek için şampuanımın bitmesini bekledim. O yüzden bu yazım biraz gecikti ama araya farklı şampuanlar sokmak istemedim ki keşke o şampuanı hiç bitirmeseydim. Çünkü inanılmaz saçlarımı dökmeye başladı. O yüzden bu seriyi denemek benim için güzel oldu... 
Dove bu seriyi denemem için pek çok blogger a olduğu gibi bana da gönderdi. Ama tamamen her zamanki gibi objektif yazıyorum;)
Koparak dökülmelere karşı olan bu serinin dört bulunuyor. Şampuan, saç kremi, saç maskesi ve saç serumu... Şimdiye kadar hiç bu tür bir saç serumu kullanmadığım için bayağı hevesliydim:) 


Şampuanı klasik dove gibi kokuyor ve kokusu çok yoğun değil o yüzden rahatsız etmedi. Benim saçlarım işlem görmüş ve kuru olduğu için oldukça yoğun bir nemlendirme istiyordum aslında ama temizlemesi dışında ve daha fazla kurutmaması dışında çok bir farkını göremedim. Zaten şampuanın amacı nemlendirmek değil:)

Saç kremi ise beni şaşırttı doğrusu nedense yine o istediğim  nemlendirmeyi bulamadım. Çok fazla fark yaratmadı açıkcası ince telli ve sık dalgalı saçlarım için..

Ancak daha önce farklı bir serinin saç maskesini kullandığımdan saç maskesinin beni hayal kırıklığına uğratmayacağına emindim ki öyle oldu... Gerçekten güzel bir nemlendirmesi var saç maskesinin. Hemen yumuşatıyor ve tüm saça uygulanabildiğinden benim için oldukça kullanışlı oldu... Saç maskesinde tek takıldığım konu ise ambalajının çok yayvan olması. Banyoda bir yere sığdırmak ve açıp kapatmak biraz zorluyor...Gelelim beni en heyecanlandıran saç serumu meselesine:


Serumlar bir kullanımlık ve bu şekilde görünüyorlar. Uçlarını kırıp sivri yerlerini saç diplerine sokarak ürünü sıkıyor ve masajla yediriyorsunuz. İki günde bir saç yıkamayı ve banyodan sonra uygulamayı öneriyor dove, ki ben de öyle kullandım...2 haftada gözle görülür bir sonuç vaadediyor. Ürünü uygulamak çok kolay... Jelimsi bir kıvamı var ve hemen dağılıyor. O yüzden saçınızı yapıp dışarı çıkmanızda herhangi bir şekil bozukluğu olmuyor. Sadece saç dibindeki yerlerde biraz sertleşme oluyor ama ancak elinizle fark edebilirsiniz. Kokusu da olmadığı için kullanımı sandığımdan daha pratik...
Peki saç dökülmelerim azaldı mı? Evet gerçekten gözle görülür şekilde azaldı ancak mucizeler yaratmadı diyebilirim...Yani yüzde verecek olursam % 30- 40 azalma oldu gerçekten ama açıkcası ben daha ümitliydim:) 
Bu serinin en beğendiğim ürünü saç maskesi en beğenmediğim ürünü saç kremi oldu ama herkesin farklı saç tipleri olduğundan yine de alıp denenebilecek bir ürün diye düşünüyorum...
Sevgiler

6 yorum:

 1. Ben de çok merak ediyordum bu seriyi. Maskeyi ve serumu en kısa zamanda alacağım.

  YanıtlayınSil
 2. Benim saçlarımda işlem görmemiş kuru olmayan tipte. Herhangi bir marka şampuan benim saçlarımı banyo sırasında dolaştırıp, sertleştirirken bu şampuan asla dolaştırmadı. Saç kremini kullanmadığımda bile Sanki krem kullanmıştım gibi banyo sonrasında çok çok rahat taramama vesile olmuştu.. Şampuanı bitirdim şimdi bioblas kullanıyorum. Mevsim deşikliğinden miydi yoksa Dove gerçekten dökülmeyi azaltmışmıydı anlayamadım ama şu an saç dökülmem arttı. Şampuan değişikliğide bende olumsuz etki yaratmaz. Kafam karışık :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Şampuan iyi gelmiştir muhakkak ben seri halinde kullandığımda benim de saç dökülmemde azalma oldu. serum etki ediyor gerçekten

   Sil
 3. Çoğu insan bu serisini beğenmedi ama,serumu merak ettim doğrusu.Güle güle kullanmalar canım.
  Bloğ tasarımı rahat ve kolay ulaşılır olmuş.

  YanıtlayınSil
 4. Bence kötü bir seri değil ama dediğim gibi mucizeler yaratmıyor. Tabi herkes kendi saç türüne göre farklı sonuç alabiliyor:) Tşk ederim sonunda karar verdim bu görünüme:)

  YanıtlayınSil

Her türlü soru, eleştiri, isteğinizi, görüşünüzü lütfen hakaret içermeyen cümlelerle yazın. Seve seve hepsine cevap veriyorum...